środa, 7 marca 2012

Najdziwniejsze Domy Świata

1. Dom UFO 
Dom znajduje się w USA w stanie Tennessee, w miejscowości Chattanooga. Został on zbudowany  w 1970 r. w miejscowości Chattanooga w pobliżu góry Signal Mountain. Architekt zainspirowany telewizyjnym serialem Star Trek postanowił zaprojektować dom w kształcie statku kosmicznego i posiada 2 łazienki, kuchnie, hol oraz 3 pokoje.
Architekt: Robert Harveya Oshatza. Fot. impactlab.net


2. Dom WC - muszla klozetowa :) 

Dom znajduje się w Korei Południowej, w miejscowości Suwon nie daleko Seulu. Został on zbudowany  w 2007 r. przez osobę przywiązującą szczególną wagę do higieny osobistej. Szczęśliwy posiadacz tego budynku nadal mu dumną nazwę Haewoojae - co po polski oznacza "świątynia dumania" - w takiej świątyni pewnie nie jeden problem uda się szybko rozwiązać. Dom oglądany z pozycji ziemie nie wzbudza aż takiego zaciekawienia swym kształtem ale za to gdy oglądamy z lotu ptaka jego kształt przypominam nam domowe ustrojstwo jakim jest nasza muszla klozetowa. Budynek posiada 6 sypialni, kuchnie, pokój gościny, gabinet  i aż 4 luksusowe toalety - ciekawe czemu aż tyle :)

fot. reuters.com


3. Dom Głaz - dom w kształcie kamienia 
Dom znajduje się w Portugalii w miejscowości Guimaraes. Został zbudowany przez właściciela w 1974r.. Jego właściciel był fanem bajki dla dzieci "Między nami jaskiniowcami". Dom jest zbudowany między dwom potężnymi głazami,  które jednocześnie tworzą ściany boczne budynku. 

Portugalia. Fot. smokingdesigners.com4. Dom Czajnik  
Dom znajduje się w USA w stanie Wyoming i został zbudowany w 1922 roku jako symbol pamięci o wielkim skandalu "Teapot Dome". Ta wielka afera wydarzyła się za prezydentury Warrena Hardinga i dotyczyła wielkich "przekrętów" z udziałem rezerw paliwowych właśnie polu naftowym o nazwie "Teapot Dome" - i od nazwy pola nazwa afery. Domek posiada show room (pokój z kuchnia + małe wc)

fot. reuters.com

5. Dom Samolot Boeing 
Dom znajduje się w USA w stanie Mississippi w miejscowości Benoit. Jego właścicielka zakupiła samolot za 2000 USD, transport wyniósł 4000 USD, a jego naprawy i przeróbki jedyne 24 000 USD. - no ale bogatemu wolno wszystko :). W środku posiada jacuzzi - w kabinie pilotów, salon, sypialnie, 2 pokoje gościnne, kuchnie i oryginalna toaletę. Prawdziwy samolot, a mieszkanie w nim to jak lot na żywo.
fot. reuters.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz