piątek, 9 marca 2012

Najdziwniejsze Domy Świat cd.

6. Dom Muszla 
Dom znajduje się w Meksyku. Został zaprojektowany przez Javier Senosiain - bioarchitekta, który jest jednocześnie właścicielem posiadłości.  Projekt powstał w całości dzięki inspiracji naturą. Budynek przypomina wielką muszlę morską. 
artandarchitecture.co.uk


7. Dom Bąbelki

Dom znajduje się we Francji w miejscowości Cannes. Został zaprojektowany przez architekta Antti Lovage w latach 80. Był to letniskowy domek architekta, a następnie został sprzedany znanemu projektantowi mody Pierre Cardin.
artandarchitecture.co.uk 

8. Dom w kształcie Grzyba
Dom znajduje się w USA w Stanie Ohio w miejscowości Cincinnati. 

artandarchitecture.co.uk 

9. Dom Stalowy
Dom znajduje się w USA w Stanie Texas w miejscowości Lubbock. Zaprojektował i wybudował go artysta i architekt Robert Bruno. Budowa domu zajęła mu 23 lata i zużył na jego budowę 110 ton stali. Dom swym wyglądem przypomina "świnkę"

 artandarchitecture.co.uk 

10. Dom Połamaniec
Dom znajduje się w Chile w miejscowości Errante'a
 artandarchitecture.co.uk  


11. Dom Eliphante w Cornville, Arizona, USA
Dom znajduje się w Arizonie w USA. Ten dziwny budynek został zbudowany przez artystę Michaela Kahna oraz jego żonę Ledę Livant ze znalezionych przez nich materiałów.


artandarchitecture.co.uk12. Dom w pniu drzewa

Dom ten znajduje się w miejscowości Garberville, California, USA. Dom zawiera tylko jedną sypialnię i został  wydrążony w pniu wielkiego drzewa. To olbrzymie drzewo to pień z ponad 2100-letniej sekwoi. Dom został wybudowany przez  Art Schmock w ciągu ośmiu miesięcy. Drzew ma 10 metrów długości, 2 metry średnicy i waży aż 42 tony. 

artandarchitecture.co.uk
 
13. Dom Pająk


Chodzący dom, ponad trzymetrowa budowla zasilana energią słoneczną i wiatrową. Dom może wędrować, spacerowym tempem, po każdym terenie. Wykonany został przez MIT i grono duńskich artystów


artandarchitecture.co.uk
14. Dom - grzybek w Cincinnati, Ohio, USA

Dom znajduje się w Cincinnati w Stanie Ohio w USA.

artandarchitecture.co.uk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz